Hlavní navigace

Místo plnění u služeb

  • (neregistrovaný) 217.196.212.---

    17. 9. 2008 17:39

    Dobrý den,
    fyzická osoba poskytuje službu firmě, která má německé DIČ, a má v CZ pronajatou provozovnu, jedná se o svářečské a zámečnické práce.Fakturu vystaví na něm.DIČ, bude fakturovat s DPH nebo bez DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2008 10:29

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Místo plnění u služeb
      Dobrý den,
      ve Vašem případě jde buď o práce na věci movité nebo služby na nemovitosti - z dotazu to neumím posoudit. U obou těchto služeb není důležitá existence provozovny, místem plnění je místo, kde jsou poskytováno, tj. v ČR a budete tedy fakturovat s CZ DPH. Pouze v případě, kdyby movitá věc, na které byly služby provedeny byla přemístěna mimo tuzemsko byste mohla fakturovat s odkazem na § 10/5 bez DPH.
      Pokud mají němci registraci k DPH v ČR, bylo by vhodnější jim fakturovat na CZ DIČ.

    • 18. 9. 2008 18:27

      Dana (neregistrovaný) 217.196.212.---

      Re: Místo plnění u služeb
      Moc děkuji za odpověd, skutečně movité věci , na kterých byla služba provedena, se odváží do Něnecka, registraci v CZ nemají, takže budu fakturovat bez DPH?

    • 29. 9. 2008 19:34

      Marek (neregistrovaný) 85.160.106.---

      Re: Místo plnění u služeb
      Jasné, na fakturu uvedete odkaz na § 10/5 ZDPH, je vhodné si zajistit nějaký důkazní prostředek o přemístění věci mimo tuzemsko (přepravní list apod.). Omlouvám se za opožděnou reakci, přehlédl jsem upozornění v mailu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).