Hlavní navigace

Minimum bytů v družst.domě

  • (neregistrovaný) 213.192.1.---

    17. 9. 2008 20:24

    Nevíte někdo, jestli existuje nařízení podle kterého nesmí v domě bytového družstva po převodech bytů do os. vlastnictví klesnout počet družstevních bytů pod stanovenou mez ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2008 23:25

      Pavel (neregistrovaný) 62.245.91.---

      Vznik SVJ
      Takové nařízení neexistuje.

      Pokud klesne spoluvlastnický podíl SBD na společných částech domu na méně než jednu čtvrtinu vzniká SVJ a SBD se stává jeho členem (viz § 9/4 zákona 72/1994 Sb.).

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).