Hlavní navigace

Přívěsný vozík do majetku

  • (neregistrovaný) 81.2.220.---

    18. 9. 2008 7:31

    Přívěsný vozík koupen 2006. Začátek podnikání nyní. Jak s vložením do majetku a silniční daní? nebo nevkládat, nechat v soukr.vlastnictví a používat ho občas, jde to jako u auta? Jak si ale potom uplatňovat výdaje?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2008 7:55

      a (neregistrovaný) 88.101.135.---

      Re: Přívěsný vozík do majetku
      Výdaje si můžete uplatnit tak jako u auta. Cesta s vozíkem je za jinou sazbu,takže se Vám to projeví ve výši "cesťáku" Silniční daň máte v nákladech tak jako za auto.

    • 18. 9. 2008 8:42

      s (neregistrovaný) 81.2.220.---

      Re: Přívěsný vozík do majetku
      Silniční daň jsem našla doufám správně: auto 2000cm3 3000,- + vozík 1náprava 1800,- dohromady 4800, to vydělím 12 a mám daň za měsíc, ve kterém bylo použito. Ale sazbu náhrady jsem našla jen 4,10/km. Jestli je to jinak, můžete mi prosím odkázat na zákon?
      Děkuji

    • 18. 9. 2008 9:04

      a (neregistrovaný) 88.101.135.---

      Re: Přívěsný vozík do majetku
      Zákoník práce - sazba se zvyšuje do 15%
      (1) Náhradu jízdních výdajů za použití určeného hromadného dopravního prostředku dálkové přepravy a taxislužby poskytne zaměstnavatel zaměstnanci v prokázané výši.
      (2) Použije-li zaměstnanec se souhlasem zaměstnavatele místo určeného hromadného dopravního prostředku dálkové přepravy jiný dopravní prostředek, včetně silničního motorového vozidla, s výjimkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší mu náhrada jízdních výdajů ve výši odpovídající ceně jízdného za určený hromadný dopravní prostředek.
      (3) Použije-li zaměstnanec na žádost zaměstnavatele silniční motorové vozidlo, s výjimkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší mu za každý 1 km jízdy základní náhrada a náhrada výdajů za spotřebovanou pohonnou hmotu.
      (4) Sazba základní náhrady za 1 km jízdy činí nejméně u

      a) jednostopých vozidel a tříkolek 1,00 Kč,
      b) osobních silničních motorových vozidel 3,80 Kč;

      při použití přívěsu k silničnímu motorovému vozidlu zaměstnavatel sazbu základní náhrady za 1 km jízdy zvýší nejméně o 15 %. Tato sazba základní náhrady se mění v závislosti na vývoji cen prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.

    • 18. 9. 2008 9:28

      s (neregistrovaný) 81.2.220.---

      Re: Přívěsný vozík do majetku
      přičtu tedy 15% tj. 4,10+0,615=4,715/km. Aco spotřeba? té se to také týká? když je přívěz naložený, auto spotřebuje přeci víc?, ale píše se "zvýší základní náhradu", tak asi ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).