Hlavní navigace

Odměna jednatele - daňově?

  • (neregistrovaný) 89.103.66.---

    18. 9. 2008 10:44

    Dobrý den,
    mohli by jste mi někdo poradit zda odměna jednateli je daňový nákladem. S jednatelem je uzavřena smlouva o výkonu funkce jednatele spol., kde VH stanovila měsíční vyplácení. Odměmu daníme jako mzdu, je odváděno soc. i zdr. pojištění. Učtujeme na 522
    dle § 25 odst. 1) d odměny členů statutárních orgánů nejsou daňově uznatelné náklady
    čím více to studuji tím mám v tom větší hokej

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2008 20:19

      Pavel (neregistrovaný) 78.102.208.---

      Re: Odměna jednatele - daňově?
      Odměna jednatele by měla být daňová, protože jednatel není členem statutárního orgánu, ale on sám je orgánem.

      Hezký večer!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).