Hlavní navigace

Daňový výdaj?

• (neregistrovaný) 88.100.79.---

18. 9. 2008 13:48

Dobrý den
    Vedeme DE, máme pronajatou dílnu.

Máme smlouvu o poskytování služeb, kde je zahrnuto - voda, otop + elektřina. Měsíčně platíme určitou částku + DPH.

Roční vyúčtování jsme nikdy neobdrželi, vždy nás uchlácholi tím, že ho provedli a že příští měsíc jak nám ponesou fakturu, ho donesou, ale to se nestalo. Pak se na to vždy nějak zapomnělo.
    Vedeme DE, takže nám to ani tak moc nevadilo.

Teď se zjistilo, že jsme (a nejen my) po hodně dlouhou dobu byli napojeni na elektroměr jiné firmy.
    Poškozená firma po nás žádá úhradu odebrané energie, ačkoli jsme ji hradili poskytovateli služeb dle smlouvy.
    Tento problém, ale již řešíme s právníky.

Poškozené firmě jsme dali částku 20 000 oproti příjmovému dokladu za odběr elektrické energie., aby nás neodpojili a nebyli bez proudu než si zřídíme samostatný odběr.
    Může být pro mě tato částka daňovým výdajem? Já jsem šéfovi tvrdila, že ne, protože máme smlouvu o poskytování energie a za tuto službu platíme.

Tento problém je hodně složitý, snažila jsem se to alespoň trochu zjednodušit.
    děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2008 14:14

Iva (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: daňový výdaj?
      Já se domnívám, že může, pokud je to jako platba za odebranou energii. Skutečný stav věci je totiž takový, že vy jste energii brali od poškozené firmy a ne od toho uličníka, co Vám ji zahrnul do nájmu. Výdajem pro Vás naopak není energie Vámi hrazená tomu, komu platíte nájem, protože on vám žádnou energii ve skutečnosti nedodává a ani evidentně nikdy nedodal. Alespoň tak se mi to jeví podle toho, co jste popsala.

• 18. 9. 2008 14:24

martina (neregistrovaný) 88.100.79.---

Re: daňový výdaj?
      Ano, v tom máte pravdu.
      To budu mít terpve krásný oříšek k rozlousknutí jak vyřešit ty platby a odpočty DPH uplatněné řekněme 3 roky zpětně.
      Jestli nám to vyřeší např. dopropisem či budu muset podávat dodatečné přiznání.
      Ale to vše budu muset probrat s nějakým daňovým poradcem, na to jsem krátká.

děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).