Hlavní navigace

Dodavatelská faktura v EUR a Kč

• (neregistrovaný) 217.115.243.---

19. 9. 2008 10:12

Zdravím Vás, potřebovala bych upřesnit následující. Když mi přijde tuzemská faktura v EUR, je tam uveden i přepočet na Kč, plnění je osvobozené. Jaký použiji do účetnictví kurz. Celou dobu mám za to, že si tuto fakturu do nákladů musím přepočíst svým platným kurzem, v našem případě máme stanovený pevný kurz. Naproti tomu jsem tu na diskuzi četla, že se má použít kurz dodavatele uvedný na faktuře, jak je to tedy správně ??? / pokud faktura obsahuje DPH, pro účely DPH použiji kurz dodavatele, ale základ přepočtu svým kurzem /. Může mi prosím někdo ujasnit, zda to dělám správně, děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2008 10:26

anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

Re: Dodavatelská faktura v EUR a Kč
      Pro účely DPH - použijete částky uvedené na FA v Kč. Nic nebudete přepočítávat.
      Pro zaúčtování (nákladu, služby) - použijete kurz, který používáte (t.j. pevný). Při úhradě vznikne kurzový rozdíl.

• 19. 9. 2008 10:40

zdv (neregistrovaný) 82.142.127.---

Pro případ, že Vám to SW neumožní (jako mně):
      Já to dělám tak, že použiju kurz pouze z dodavatelské faktury - DPH mám správně a pro účetnictví to mám ošetřeno ve směrnici (pro tuzemské dodavatelské faktury-kurz uvedený dodavatelem na na faktuře).

• 19. 9. 2008 12:08

eva (neregistrovaný) 217.115.243.---

Děkuji všem, postuji stejně jak uvádí "anonym".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).