Hlavní navigace

Podpůrčí doba

• (neregistrovaný) 88.100.76.---

19. 9. 2008 11:59

Dobrý den,jsem tady opět...:-)
    A chtěl bych se na něco zeptat a s něčím poradit...
    28.9 2008 mi končí podpůrčí doba.Už jednou prodloužená o 2 měsíce...a protože se do 28.9 2008 nestihnu doléčit a nebudu mít ani ukončené rehabilitace a ukončenou léčbu(po operaci ramene),a také pro přetrvávající omezení v pohybu a bolesti jsem si na OSSZ 4.9 2008 podal žádost o další prodloužení podpůrčí doby...Sociálka si vyžádala mojí zdravotní dokumentaci od mé praktické lékařky,kde jsou všechny mé dosavadní lékařské zprávy...dnes je 19.9 2008 a prozatím mi nepřišlo žádné pozvání na sociálku před komisi kde by se mělo rozhodnout o tom prodloužení podpůrčí doby...Jsem už trochu nervozní protože za 9 dní mi skončí podpůrčí doba a já stále nevím zda mi to prodlouží a zda se to stihne vyřídit do 28.9 2008...Co mám tedy dělat?Pokud mi ta pozvánka nepřijde v pondělí 22.9 mám zajít na OSSZ a zeptat se zda na mě nějak nezapoměli nebo zda se ta pozvánka někde neztratila?A co když mě pozvou před tu komisi až po skončení podpůrčí doby,tedy někdy po 28.9 2008?Do práce asi nastoupit není dobrý nápad před rozhodnutím komise že?A to nemluvím o tom že i když už jsem na nemocenské s tím ramenem od 3.2 2008,kdy jsem měl operaci,stále nejsem schopen pracovat a dojíždím na rehabilitace 4 krát týdně z Opavy do Ostravy takže bych v práci toho moc neodpracoval...
    Můžete tedy poradit co mám dělat a jak tuto situaci řešit?Děkuji Přema

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2008 12:22

J. (neregistrovaný) 82.150.168.---

Re: podpůrčí doba
      To je klasický přístup úřadů a bohužel úplně běžný. Asi bych se tam šla po neděli připomenout a chtěla termín kdy bude rozhodnuto. Jené naší zaměstnankyni se osvědčilo, že tam pořád chodila otrvovat!!

• 19. 9. 2008 12:45

Přema (neregistrovaný) 88.100.76.---

...
      Dobře,takže pokud mi v pondělí nepříjde pozvánka od ossz před komisi,tak tam odpoledne zajdu.A jak to tedy řešit pokud mě pozvou před tu komisi až po uplynutí podpůrčí doby?Určitě se necítím na to abych mohl nastoupit do zaměstnání...Takže zůstat doma až do rozhodnutí komise?Asi ano že?Já věřím tomu že na ossz nejsou idioti a že mi to prodlouží...ale jistotu že mi to prodlouží tedy určitě nemám...

• 19. 9. 2008 13:16

Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

pokud Vám lékař neukončí PN, tak budete stále v pracovní neschopnosti, zaměstnavatel Vám nemocenskou zaplatí zpětně až po rozhodnutí OSSZ. Letos jsem takové rozhodnutí dostala až za 2 měsíce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).