Hlavní navigace

Licence SW ze zahraničí a DPH

  • (neregistrovaný) 88.103.21.---

    19. 9. 2008 12:20

    Dobrý den!
    Převzala jsem DE plátce DPH zabývajícího se správou sítí, webové stránky apod. Podnikatel stahuje licence SW ze zahraničí přes internet, platí kartou.
    Měla by se u těchto plateb vyměřit daň a uvést v DPH na vstupu i výstupu? Po kontrole předcházejících období jsem zjistila, že to minulá účetní nedělala.
    Mimo licencí SW platí do zahraničí kartou i registraci "domén" na internetu pro své zákazníky.
    Týká se DPH i tohoto? K většině plateb má pouze bankovní výpisy.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2008 12:42

      Helena K. (neregistrovaný) 195.47.13.---

      Re: Licence SW ze zahraničí a DPH
      Zdravím, podívejte na §10 odstl 8a) elenktronické služby - to co uvádíte do toho patří a mělo by se dodaňovat a uplatňovat odpočet - služby z EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).