Hlavní navigace

Sil.daň u FO

  • (neregistrovaný) 85.132.159.---

    19. 9. 2008 12:45

    Prosím o následující rady:
    1) Podnikatel FO auto nezahrnuté v majetku, používané v podnikání,uplatňovaná náhrada za ujeté KM.Platil za něj SD.Auto nyní prodal,jiné nepořídil.Musí zrušit registraci k platcovství SD do 15-ti dnů?
    2) Kdy za toto auto podá přiznání k SD? až v lednu 2009?
    3) k podnikání bude nyní používat bezplatně vozidlo přítelkyně, která je zapsána jako majitel v TP. Musí se ona přihlásit jako plátce SD?
    4) lze vůbec (a jakou) uplatňovat náhradu když bude mít vozidlo zapůjčené? já myslím že pouze náhradu za spotřebované PHM (pokyn MFČR) dle ujetých km , základní náhradu ne.

    Všem velmi děkuji za pomoc a rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2008 13:01

      Iva (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Sil.daň u FO
      ad 2) přiznání podá až v lednu
      ad 3) domnívám se, že daň silniční bude v tomto případě platit přítelkyně - § 4 zákona o dani silniční
      ad 4) uplatňuje pouze PHM, náhradu nelze, protože vozidlo není jeho
      Jak je to se zrušením registrace netuším.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).