Hlavní navigace

Má řidič nárok na diety?

  • (neregistrovaný) 88.103.121.---

    19. 9. 2008 14:36

    Prosím zkušené - naše firma uvažuje o zaměstnání pracovníka na místo řidiče. Pokud bude jezdit mimo místo sídla naší firmy, má nárok na diety? Jestliže ano, dá se toto kompenzovat stravenkami? Děkuji všem za informace

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2008 14:48

      anna (neregistrovaný) 62.40.91.---

      Re: má řidič nárok na diety?
      nárok má, buď bude mít nárok na diety, které mají přednost
      nebo na stravenky

    • 19. 9. 2008 14:55

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: má řidič nárok na diety?
      zák.o dani z příjmů §24 odst.2 písm. j bod 4 - příspěvek na stravenky nelze uplatnit na stravování za zaměstnance, kterému v průběhu směny vznikl nárok na stravné.

      U nároku na diety vycházíte z toho, kde mu dáte místo výkonu práce. Dáte-li mu místo výkonu práce "území ČR" pak nárok na tuzemské diety mít nebude.

    • 19. 9. 2008 15:53

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: má řidič nárok na diety?
      1) 1. odpověď je správná - příspěvek na stravování nelze uplatnit za zaměstnance, kterému v průběhu směny vznikl nárok na stravné podle ZP
      2. odpověď je chybná.
      Zaměstnanec má nárok na stravné při pracovní cestě mimo své pravidelné pracoviště.
      Není-li v pracovní smlouvě sjednáno pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad, je pravidelným pracovištěm místo výkonu práce sjednané v pracovní smlouvě. Jestliže je však místo výkonu práce sjednáno šířeji než jedna obec, považuje se za pravidelné pracoviště obec, ve které nejčastěji začínají pracovní cesty zaměstnance - § 34 ZP.
      Příklad:
      Místo výkonu práce je Moravskoslezský kraj. Pravidelným pracovištěm je Opava ul. Zahradní 1 a odtud začínají pracovní cesty. Dle § 34 ZP je tedy pravidelným pracovištěm Opava. Pokud pojede mimo Opavu, má nárok na diety.

    • 19. 9. 2008 15:58

      Jana (neregistrovaný) 213.226.248.---

      Re: má řidič nárok na diety?
      ******
      Tak to vím přesně, to není správně a všechny případné pře byste projeli :-(( Přečtěte si ZP §34 zejména písmeno 2.

    • 19. 9. 2008 16:09

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: má řidič nárok na diety?
      Tak to se omlouvám. Žila jsem někde v hluboké minulosti :-))) Naštěstí jsem si to jen myslela, nikoli použila :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).