Hlavní navigace

Úroky z půjčky

  • (neregistrovaný) 85.207.51.---

    19. 9. 2008 15:00

    Fyz. osoba půjčila Právnické osobě. K 31.12. si PO zaúčtuje předpis úroků jako závazek a náklad. V dalším roce dojde k jejich úhradě. Uvažuji správně, že FO to zdaní v roce, kdy dojde k příjmu a právnická to sice má v nákladech, ale protože je to půjčky od FO, tak to budou nedaňové náklady. Až v roce úhrady to PO dostane do daňových nákladů. Je to správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2008 15:13

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: úroky z půjčky
      Přesně tak. V roce prvním to PO bude mít nedaňové, tj. v přizn.k DPPO na ř.40 a v roce vyplacení to dáte v přizn.k DPPO zase jako odpočitatelnou položku.

    • 19. 9. 2008 15:18

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: úroky z půjčky
      Pozor ještě, aby vůbec ty úroky po zaplacení mohly být daňové. Viz zák.o dani z příjmu §25 ost.1 písm.w.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).