Hlavní navigace

Nástup a výstup zaměstnance - opakovaně

• (neregistrovaný) 194.145.182.---

19. 9. 2008 15:39

Dobrý den,
    řeším problém s KOOPERATIVOU, kdy bývalá účetní nepřihlásila firmu na zákonné pojištění a 3 roky se nic neplatí. Teď, když jsem převzala DE, tak jsem si toho všimla. Přemýšlím, že místo toho, aby se OSVČ po zpátku přihásil a zaplatil pojistné za 3 roky penále, tak že bych udělala k 31.7. výstup zaměsntance a k 1.8.2008 opět nástup tohoto zaměstnance. Protože pokud by se tomuto zam-ci něco stalo, tak KOOPERATIVA zjistí, že byl u nás již 3 roky zaměstnán. OSVČ má naštěstí zaměstaného jen 1 človíčka. Ale nevím, jak by to bylo s ELDP a mzdovým listem. Musela bych to vystavit za období 1-7/08 nebo ne, když by byl hned od 1.8. opět našim zaměsntancem?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2008 16:41

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Re: nástup a výstup zaměstnance - opakov
      Já bych to raději dořešila s kooperativou, protože výstup a nástup jen kvůli datu, není zrovna šikovný a stejně na to mohou přijít. Navíc zam-ec nemusí souhlasit, tak proč si Vy chcete přidělávat práci? OSVČ bych doporučila doplatit pojistné a po vyúčtování penále a úroků z prodlení, toto chtít po bývalé účetní.

• 20. 9. 2008 8:47

Iva (neregistrovaný) 213.29.196.---

já bych to taky doplatila,protože jestli máte jen jednoho zaměstnance,tak se jedná o tak malou částku,že bych ji poslala za celou dobu najednou a nic bych nikde neřešila i ty penále by byly strašně malé,zbytečně si nekomplikujte život,protože při případné kontrole byste to stejně doplatit museli,i kdyby už zaměstnanec nebyl,buďte rádi,že se mu nestal nějaký úraz a nechte to být,doplatťe to a zbytečně nekombinujte

• 20. 9. 2008 16:04

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

a požádejte rovnou o prominutí za pozdní platbu, odpouštění určitou část penále

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).