Hlavní navigace

Invalida

• (neregistrovaný) 85.71.203.---

19. 9. 2008 16:54

Dobrý den, jsem OSVČ a chtěl bych zaměstnat invalidu. Bude pracovat podle potřeby cca 4-5 hodin denně. Je to můj první zaměstnanec, poradí mi prosím někdo, co vše musím zařídit?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2008 20:53

i (neregistrovaný) 213.192.59.---

Re: Invalida
      u invalidy zjistit zda může tu práci ze zdravotních důvodů vykonávat, pak tedy rozhodnout jestli jeho pracovní doba nepřesáhne 20h týdně stačila by Dohoda o pracovní činnosti.
      Jako zaměstnavatel se musíte přihlásit na zdravotní pojišťovnu, sociálku a finanční úřad pro zálohovou nebo srážkovou daň, sepiště tu dohodu a přihlašte zaměstnance na OSSZ a zdr.poj (kód P a D), pokud nemá jiné zaměstnání, tak mu dejte podepsat prohlášení, abyste mu uplatnil slevy na poplatníkam a invaliditu

• 20. 9. 2008 15:51

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

Re: Invalida
      + přihláška z-ele na Kooperativu ohledně zákonného pojištění odpovědnosti z-ele za škodu při PÚ a nemoci z povolání. Ohledně výše odpovědi - nejen že se zaregistrujete jako z-el na OSSZ a ZP, ale přihlásíte i zaměstnance a pak každý měsíc zasíláte přehledy pojistného na ZP a jako MO přehled pojistného na OSSZ, a to ve stanoveném termínu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).