Hlavní navigace

Snížení daní studentů

• (neregistrovaný) 82.100.30.---

22. 9. 2008 6:40

Dobrý den,
    jsem studentka a chodím na brigádu již několik let do jedné firmy. Současně k této brigádě jsem si našla ještě jednu, lepe placenou. Jenže jsem v obou firmách podepsala ten ,,růžový papír". Což, jak jsem se dověděla je špatně. Jak mám v této chvíli postupovat? Mám jít někde peníze vrátit? Můžu si vybrat, kde chci tu sníženou daň uplatňovat?
    Mnohokrát děkuji za odpověd, hezký den.

M.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2008 6:59

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Snížení daní studentů
      Zam-ec (ani tzv. brigádník) NESMÍ mít současně podepsané daň.pohl. (růžový papír, jak píšete) u více zam-telů. Vždy ho může mít podepsané jen u jednoho zam-tele a u dalšího/ch je daněna mzda, odměna z dohod podle výše hrubé mzdy. Při nepodepsaném daň.prohl. je do 5000Kč/hrubého/měs. srážková 15% daň, ta je konečná nejde do ročního zúčtování (ale pro příp. žádost o přídavky na děti se uvádí i tento příjem - v čistém). Nad 5000Kč/hrubého/měs. je zálohová 15% daň a zam-ec je povinen podat daň. přiznání na FÚ - zam-tel (ani ten, u kterého máte podepsané daň.prohl.) Vám RZD provést nesmí. Takže pokud jste zamlčla (nepřiznala), že máte jinde podepsané daň.prohl., je to chyba, za kterou jste v plné míře odpovědná. Měla byste si vybrat jednoho zam-tele, kde daň.prohl. budete mít podepsané a u druhého zam-tele musíte zrušit a říci jim pravdu. Oni Vám to dodaní včetně penále, které se bude muset zapaltit na FÚ. Pokud to nenahlásíte a kontrolou se na to přijde, budete mít ještě větší problémy. Takže - ve vlastním zájmu - si dejte vše co nejrychleji do pořádku, aby Vás to nestálo ještě více peněžz

• 22. 9. 2008 10:59

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Re: Čtěte co podepisujete!!
      Jen dodám, že je to v tom prohlášení jasně napsáno, takže kdybyste si to přečetla, tak na to přijdete. Já osobně na to zaměstnance upozorňuji, přestože sama bych nepodepsala nic, co bych si nepřečetla. Bohužel formulářů se každý bojí, takže je raději nikdo nečte...
      Nevím, jak dlouho máte podepsaná dvě prohlášení, ale to penále by nemělo být tak strašné, navíc zam-tel může požádat o prominutí, tak snad z toho vyjdete dobře.

• 22. 9. 2008 11:42

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Čtěte co podepisujete!!
      souhlasím, že by si každý měl přečít vždy to, co podepisuje (a nejen na daně)
      je pravda, že se vždy každého - než vyplní a podepíše - ještě ptám, zda má/nemá podepsané jinde, příp. vysvětlím, když není něco jasné (i když v mnohých firmách se podepisují daň.prohl. bez přítomnosti MÚ - tedy bez vysvětlení, protože to není ani možné, aby tam byla MÚ přítomna - potom by obzvlášť každý měl přečíst to, co vyplňuje a podepisuje)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).