Hlavní navigace

Hypo po MD - mám nárok?

• (neregistrovaný) 194.212.94.---

22. 9. 2008 8:59

Dobrý den,
    tento dotaz sem možná zas až tak nepatří, tak se případně omlouvám, ale byla bych vděčná za nějakou tu radu. Pracovala jsem 2 roky u stejného zaměstnavatele, následně jsem nastoupila mateřskou dovolenou a nyní jsem zpět u téhož zaměstnavatele, kde jsem navázala opět na svou pracovní smlouvu. Zpět v práci po MD jsem momentálně jeden měsíc. Ráda bych si ale vzala hypotéku na koupi pozemku a zajímá mě, jak se k tomu staví banky, když vždy potřebují potvrzení za poslední 3 měsíce od zaměstnavatele... Jestli musím odpracovat znovu 3 měsíce u tohoto zaměstnavatele, anebo je možné mít potvrzení průměrného výdělku ještě z období před nástupem na MD? Jestli budu mít nárok o to nyní zažádat, nebo budu muset další 3 měs. čekat, ačkoli už u tohoto zaměstnavatele mám odpracovány 2 roky. Manžel je momentálně nezaměstnaný a od 1.10. bude mít živnost, takže ten mi s přidělením hypo nepomůže...
    Na tuto otázku mi nebyla schopná ani odpovědět paní na telefonické lince jedné banky, odkázala mě přímo na pobočky, takže o tom také přiliš nevěděla... tak jsem chtěla požádat někoho z vás, třeba nějakou paní účetní, která se s tímto setkala a dávala potvrzení zaměstnanci za tímto účelem a zaměstnankyni se takto lámalo období po nástupu po MD.
    Všem mooooc děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2008 10:06

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Re: hypo po MD - mám nárok?
      Já bych to potvrzení vystavila s výdělkem za poslední tři měsíce, tedy jen za ten jeden měsíc, rozhodně bych nešla zpět před dobu MD, ale záleží na Vaší mzdové účetní, může tam sice napsat i výdělek před MD, ale pak by tam měla napsat, za jaké období to je, takže by Vám to stejně nebylo nic platné, protože bance by to asi nestačilo. Asi Vám nezbyde, než se ptát přímo na pobočkách bank přímo úvěrových pracovníků, ti by to měli vědět.

• 22. 9. 2008 10:37

ledvinka (neregistrovaný) 194.212.94.---

Tzn., že byste zaměstnankyni potvrdila "lístek" o průměrném výdělku za 3 měsíce, kde by se vycházelo jen z toho prvního odprac. měsíce? Na tom lístku by tedy nebylo uvedeno období, které potvrzujete?

• 22. 9. 2008 10:50

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

na potvrzení je vždy jasně uvedeno, o jaké období se jedná (např. poslední tři měsíce atd.) takže bych potvrdila průměr z těchto posledních třech měsíců, tedy jen z toho jednoho (dva měsíce by byl příjem 0 a odprac. doba 0) rozhodně bych ale uvedla, že se jedná jen o jeden měsíc. Obvykle mají u hypoték ještě celkovou mzdu za poslední 3 měsíce, tam bych taky připsala, že se jedná jen o jeden měsíc. Navíc často mají v potvrzení i min. rok, tam byste pak příjmy neměla... Asi to bude chtít vážně počkat, nebo si projít potvrzení bank (obvykle je stáhnete z netu) a pročíst, jaké údaje vlastně chtějí. Už jsem se setkala i s tím, že chtěli od zam-ce předložit poslední 3 výplatní pásky, takže jestli chcete "utajit", že jste byla na MD a teď pracujete jen měsíc, tak se obávám, že se Vám to nepovede.

• 22. 9. 2008 11:18

ledvinka (neregistrovaný) 194.212.94.---

Já naopak nechci tutlat před bankou mateřskou, já se za ní nestydím :-) ale jen mě zajímalo, jestli na hypo budu mít nárok vzhledem k tomu, že plat mám stále stejný už po dva roky u jednoho zaměstnavatele a to že jsem tam měla tříletou pauzu právě nevím "co to se mnou v jejich očích udělá" :-) protože pracovat další tři měsíce by mi dali najevo, jakože jsem doposud neměla žádného zaměstnavatele a vedli by mě, jakoby k odpracování např. zkušební doby, kterou už samozřejmě dávno nemám...
      Zkusím se určitě poptat na pobočce banky, protože a tel. lince této banky paní vůbec nevěděla...
      Tak moc díky za rady...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).