Hlavní navigace

DPH

  • (neregistrovaný) 62.77.99.---

    22. 9. 2008 9:42

    Prosím o radu - jsme plátci DPH, budeme fakturovat zboží švýcarské firmě, ale místo dodání je ČR. Firma tu nebude mít pobočku. Jak vystavím fakturu z hlediska DPH? Fakturováno na švýc.firmu, místo dodání v ČR, vyfakturuji včetně DPH, ale půjde to do stejného řádku jako pro tuzemnského odběratele? Jak by to bylo v případě, že budou přihlášeni k české DPH ? Jsem z toho nějaká zmatená, dík všem za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2008 9:51

      M. (neregistrovaný) 90.176.191.---

      Re: DPH
      Měla jsem stejný případ, faktrujete s DPH, stejný řádek jako tuzemský odběratel, pokud jsou u nás přihlášeni k DPH mohou ho uplatnit, Vy odvedete oni uplatní.

    • 22. 9. 2008 9:54

      petra (neregistrovaný) 85.70.42.---

      Re: DPH
      Ve čtvrtek jsem byla na školení, paní tam měla podobný problém také se Švýcary.
      Místo plnění je tam kde končí zboží - v tomto případě ČR. DPH tedy 19% případně 9% a kod 210 či 215.

    • 22. 9. 2008 10:57

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: DPH
      Kolegyně mají v zásadě pravdu, nejedná se o vývoz, ale o dodání zboží s místem plnění v tuzemsku, místo plnění je dle § 7 v ČR, jedná se o zdanitelné plnění a bez ohledá na to, komu fakturujete, zdaňujete českou DPH.
      Jen k tomu Vašemu odběrateli, bylo by vhodné, aby se registroval k DPH v ČR před vystavením tohoto dokladu, aby mohl uplatnit nárok na odpočet daně, protože pokud tu provádí ekonomickou činnost ještě před registrací k DPH nebude mít v souladu s § 83/5/d.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).