Hlavní navigace

Nemocenská - vyrovnání?

• (neregistrovaný) 213.226.226.---

22. 9. 2008 10:12

Dobrý den,
    prosím, můžete mi někdo poradit jestli jako žena na neschopence při rizikovém těhotenství mám nárok pouze na nemocenskou, jako při nemoci, nebo mám ještě nárok na nějaký vyrovnávací příspěvek? Zdá se mi to nespravedlivé, pobírat pouze nemocenskou. Ráda bych pracovala, ale nemůžu.

Díky za odpvoědi.
    Klára

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2008 10:26

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Re: Nemocenská - vyrovnání?
      Vyrovnávací příspěvek dostává těhotná žena, pokud byla převedena z důvodu těhotenství na hůř placenou práci. Pokud nemůžete vykonávat žádnou práci, pak máte nárok jen na nemocenskou

• 22. 9. 2008 10:44

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Nemocenská - vyrovnání?
      ze zákona žádné dorovnání není (pokud jste nemocná, tak nemůžete pracovat a dostáváte nemocenskou)
      pokud nejste nemocná, potom by Vám lékař žádnou neschopenku vystavovat neměl a byla byste převedena na jinou /pro Vás vhodnou práci/ a pokud byste měla nižší mzdu z důvodu převedení, potom by se tato mzda dorovnávala
      v tomto případě byste ani na PPM nebyla znevýhodněna - počítal by se DVZ před a po převedení, který by byl pro Vás výhodnější, tím by se PPM platila
      pokud jste na neschopence, tak mě jedině napadá - komerční připojištění (v některé pojišťovně je možné se připojistit - ale včas, ne dodatečně - na případ onemocnění a oni potom něco platí, podmínky neznám)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).