Hlavní navigace

OSVČ a zdravotní pojištění

 • (neregistrovaný) 81.92.159.---

  22. 9. 2008 11:22

  Syn do ledna pracoval v pracovním poměru. Od února pracoval ve firmě, kde ale neměl ani podepsanou prac.smlouvu, takže za něj ani neplatili zdravotní pojištění (podotýkám, že nebyl hlášen na Úřadě práce). V březnu si vyřídil živnosťák, ovšem jeho výdělky nebyly v podstatě žádné, protože se podílel na rozjezdu firmy, z níž potom odešel. Teď od září zase pracuje na prac.poměr. Potřebuju s ním dát dohromady jeho dluhy na zdravotním pojištění, můžete mi někdo poradit? Předpokládám, že za únor by měl dlužit 1080,- Kč a od března musí za každý měsíc zaplatit, i když neměl žádné příjmy, 1456,- Kč. Je to tak? Nebo někde zohlední, že neměl příjmy? A co teď, když už pracuje na PP, musí platit kromě zdravotního pojištění ze mzdy ještě něco?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 9. 2008 12:19

   ppp (neregistrovaný) 62.168.59.---

   Re: OSVČ a zdravotní pojištění
   Nejjednodužší způsob je, když si zavoláte na zdr. pojišťovnu u které je syn přihlášen a oni Vám přesně řeknou, jaký je jeho dluh.
   Pokud nebyl hlášený na úřadu práce, musí si zdr. pojištění zaplatit.
   Pokud již pracuje, tak společnost u které podepsal pracovní smlouvu ho má povinnost přihlásit. Potom už za něho odvádí soc., zdr. a daň zaměstnavatel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).