Hlavní navigace

Peníze mimo EU - kdo podepíše doklad?

 • (neregistrovaný) 193.200.150.---

  22. 9. 2008 13:50

  Dobrý den,

  máme v zemích mimo EU spolupracovníky, kteří pro naše S.R.O. vykonávají drobné služby (překlady apod.). Podepisujeme s nimi smlouvu o dílo, kterou pošlou poštou.

  Vzhledem k tomu, že jde o drobné částky, nelze peníze posílat bankovním převodem, vlivem mezinárodních poplatků by z odměn nic nezůstalo.

  Chceme peníze vyplácet tak, že vždy po několika měsících, když náš či jejich známý do té země pojede, odměny fyzicky přiveze, ale do ČR se už nevrátí, případně třeba zase až za mnoho měsíců. My ale potřebujeme na pokladní doklad dostat podpis těch osob (je jich víc).

  Co byste poradili? Jediné reálné řešení je, podpisy na pokladních dokladech zfalšovat? Nebo může pokladní doklad podepsat onen "kurýr", který převáží odměny? Ale kurýr není příjemce peněz (on nepodepsal smlouvu o dílo), je to jen kamarád, co se uvolil peníze předat. Co s tím?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 9. 2008 14:15

   ppp (neregistrovaný) 62.168.59.---

   Re: Peníze mimo EU - kdo podepíše doklad
   "Kurýr" by je mohl podepsat, pokud by měl plné moci k převzetí odměn. Nebo by ještě mohl pokladní doklady poslat najednou, poštou.

  • 22. 9. 2008 14:35

   Eva (neregistrovaný) 77.237.146.---

   Re: Peníze mimo EU - kdo podepíše doklad
   Nechala bych si od "známého" podepsat převzetí celkové částky a pak vidím jako vhodné řešení zaslání potvrzených dokladů poštou (jak je uvedeno i výše)

  • 22. 9. 2008 15:02

   Ja. T. (neregistrovaný) 85.195.119.---

   Re: Peníze mimo EU - kdo podepíše doklad
   Máte pravdu, nechat si poslat poštou pokladní doklad je nejschůdnější řešení. Stejně nám posílají poštou i smlouvy o dílo, tak oboje můžou poslat společně. Je pozoruhodné, jak jednoduše to lze vyřešit a nekomplikovat. Děkuji pěkně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).