Hlavní navigace

Exekuce-vrácení vyloučených věcí

• (neregistrovaný) 89.29.62.---

22. 9. 2008 14:27

Rád bych našel někoho, kdo se setkal s vracením věcí vyloučených z výkonu rozhodnutí. Při úspěšném rozhodnutí soudu jsem byla odkázána na to, že si mám věci vyzvednout ve skladu exekutora, ale sklad je 100 km daleko a kdo mi zaplatí náklady spojené s tím, že tam pojede nákladní auto + 2 lidé na nakládání a skládání, to jsou další náklady. Mohu tyto peníze nějakým způsoběm vymáhat po exekutorovi? nebo, kdo je za takový špatný úkon zodpovědný? A bude vůbec taková žaloba úspěšná? Již při zabavení věcí jsem exekutorovi argumentovala a dokládala účty, že tyto věci jsou moje, ale on na to nechtěl slyšet. Poradí mi někdo?
    Děkuji
    Marie

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2008 11:42

amalka (neregistrovaný) 80.188.26.---

Re: Exekuce-vrácení vyloučených věcí
      Vážená paní v našem kocourovském bordel státě je situace taková , že exekutor NEMÁ povinnost Vám zabavené movité věci vrátit , s ohledem na to , že mobiliární exekuce je většinou prováděna jako nátlak na cizí osobu , docela se jim to hodí do krámu že?
      Můžete zkusit podat kárnou žalobu - že exekutor pochybil , jeho komora mu - v případě , že ho uzná vinným dá směšnou pokutu , něco jako když pes pokálí veřejné prostranství..
      Ani to Vám nedá "páku" na náhradu škody, nemáte totiž nárok na nic. Moje rada zní : Urychleně si odvezte věci - než je zašantročí .
      Pokud máte žaludek - medializujte a křičte!
      Při další exekuci - volejte policii - budete mít alespoň možnost na případné trestní stíhání pana EX.
      A schovejte si ten rozsudek pro příštího vtipálka - doufejte , že nepřijde zaměstnanec , který sice číst umí , ale neví co.
      další peníze do žádných sporů nevrážejte - taky nevíte , jestli soudce nechodil s exekutorem do školy - jako v šumperku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).