Hlavní navigace

Nemocenská 2008/2009

  • (neregistrovaný) 88.100.68.---

    22. 9. 2008 15:47

    Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem bude postupovat malá organizace v případě, že zaměstnanec bude mít prvních 14 dnů nemocenské v roce 2008 a v roce 2009 bude nemocenskou pokračovat. Stále bude nemocenskou platit OSSZ?
    A co když bude mít v roce 2008 5 dnů nemocenskou a zbytek bude přesahovat do roku 2009.
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2008 15:57

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Nemocenská 2008/2009
      Nemluvíte-li o náhradě mzdy prvních 14 dnů nemoci, tak nemocenská, která začala v r.2008 má být dále vyplácena v organizaci nejdéle do konce roku 2009. Jste-li malá o., tak ji bude vyplácet dál OSSZ.

    • 22. 9. 2008 16:05

      danila (neregistrovaný) 85.13.73.---

      Re: Nemocenská 2008/2009
      přečtěte zákon 187/2006 §168.....
      § 172
      (1) Nemocenské, na které vznikl nárok před 1. lednem 2009, tento nárok trvá po 31. prosinci 2008 a k tomuto dni ještě neuplynulo prvních 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti, se vyplácí po 31. prosinci 2008 i v době prvních 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti, a to za podmínek, ve výši a po dobu podle předpisů účinných ke dni 31. prosince 2008; od 15. kalendářního dne dočasné pracovní neschopnosti se nemocenské stanoví z denního vyměřovacího základu stanoveného k tomuto dni podle předpisů účinných ke dni 31. prosince 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).