Hlavní navigace

Dovolena

  • (neregistrovaný)

    22. 9. 2008 18:30

    Ukoncil jsem pracovni pomer 30.4.2008(doba zamestnani od 20.1.2008 do 30.4.2008) do noveho zamestnani jsem nastoupil 5.5.2008,socialni a zdravotni pojisteni mi novy zamestnavatel platil jiz od 1.5.2008.Mam nejaky narok na dovolenou za mesic kveten???Dekuji za odpoved.Lukas Zvak

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2008 18:42

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Dovolena
      Nerozumím tomu, že jste nastoupil 5.5. a zaměstnavatel Vám platil pojištění od 1.5. Co bylo mezi tím? Nebo jinak - jaký nástup máte v pracovní smlouvě?

    • 22. 9. 2008 18:55

      Lukas (neregistrovaný)

      Re: Dovolena
      Pracovni smlouva je od 5.5.2008,mam v kvetnu odpracovano 20 dnu.Zamestnavatel mi platil socialni i zdravotni jiz od 1.5.2008.Tak mi to bylo receno,abych nemusel doplacet pojisteni.Dekuji

    • 22. 9. 2008 19:06

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Dovolena
      Pokud máte pracovní smlouvu od 5.5. a od 1.5. do 4.5. jste neměl žádného zaměstnavatel, tak dovolená za květen nenáleží. Pochybuju, že Vám hradil nějaké pojištění od 1.5., to ani nejde. Zdravotní pojištění by se stejně nedoplácelo v žádném případě (stačí mít jen po část měsíce zaměstnavatele a člověk nemusí za ten zbytek měsíce zdravotní pojištění doplácet). Co se týká sociálního - nemůže na sociálce uvést, že Vás zaměstnává od 1.5., když máte v pracovní smlouvě nástup do zaměstnání až 5.5. A s tím souvisí i placení pojistného - to dost dobře nejde. Sociální pojištění se nedoplácí, ale ty 4 dny bez zaměstnavatele Vám budou chybět ve pojištěných dnech pro důchod (ovšem 4 dny jsou prkotina).

    • 23. 9. 2008 7:14

      xy5 (neregistrovaný)

      Re: Dovolena
      to je divné - pokud máte úvazek na dny po-pá, tak v květnu bylo 20 PD (což máte odpracováno - zaplaceno) + 2 dny svátky, to by znamenalo, že jste 5.5. nenastoupil, ale dřív. Buď Vám platili hodiny, které jste ani neodpracoval nebo máte chybně sepsanou prac. smlouvu nebo něco jiného není v pořádku. Až budete podepisovat ELDP za r. 2008(kopie Vám zůstane) -začátkem příštího roku , tak se podívejte jak to máte napsáno 0++ od datum, zda 5.5. nebo 1.5.
      podle toho budete mít dny započteny na důchod
      Pokud byste nastoupil 5.5., tak Vám v žádném případě neměli srážet SP, ZP za dny, kdy jste nebyl v prac. poměru.
      Na dovolenou za květen (při nástupu 5.5.) mít nebudete, protože jste končil minulé zaměstnání v dubnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).