Hlavní navigace

Předn. a nepředn.srážka

• (neregistrovaný) 82.150.168.---

23. 9. 2008 6:43

Prosím kde bych našla nějaký výklad co je to předn.a nepřednostní srážka? Dostala jsem z FÚ "ROZHODNUTÍ O VÝKONU DAŇOVÉ EXEKUCE" pro jednoho nového zaměstnance ve výši 1053,-Kč.
    Mzdu bude mít cca 11000 čistého, je rozvedený a žije sám.
    Je tam že už to nabylo právní moci, takže mu to zřejmě můžu normálně srazit ze mzdy a zaslat na účet FÚ. Nevím jestli to je před. nebo nepředn. srážka, jaký v tom je rozdíll ?? Ještě jsem to
    nikdy neměla.
    Děkuju

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2008 7:29

Jana (neregistrovaný) 213.29.196.---

Re: Předn. a nepředn.srážka
      Na soudním rozhodnutí máte napsané,zda se jedná a přednostní nebo nepřednostní-přednostní jsou např.dluh na dani nepředností pokuty,přednostní jsou téměř dvojnásobné,najděte si www.výplata mezd a tam máte super kalkulátory mezd,nemocenské,exekucí ap.určitě vám to pomůže

• 23. 9. 2008 7:54

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Píšete, že exekuce je n 1053,- Kč. Vzhledem k tomu, že má čistou mzdu 11000,- a nemá žádné vyživované osoby (pozor jestli neplatí výživné na děti, ty by se počítaly), můžete srazit 2624,- na nepřednostní a 4717,- na přednostní. Takže při exekuci 1053,- vás nemusí trápit jestli je přednostní.

• 23. 9. 2008 8:04

J.V. (neregistrovaný) 82.150.168.---

Já ale nevím jestli na nějaké děti platí, exekučně zřejmě ne, alespoň jsem zatím nic nedostala, a ptát se ho osobně mi je trapné.

je

• 23. 9. 2008 8:09

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Jemu není trapné mít exekuce a vám je trapné se zeptat na děti? Děti nedoložil, tak s nimi nepočítejte. Nezabavitelná částka 4188,-, zbytek nad 6281,- zabavitelný bez omezení. 1/3 = 2093,-

• 23. 9. 2008 8:14

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

v tomto případě neřešte, zda má/nemá vyživované děti a sražte a odešlete celou exekuci 1053 Kč
      pro příště: Přednostní pohledávky:
      - výživné, náhrady škody způsobené poškozenému ublížením na zdraví, náhrady škody způs. úmyslnými trestnými činy, pohledávky daní a poplatků, pohledávky náhrady přeplatků na dávkách nem. poj., důchod. poj. a důchod. zabezp., pohl. poj. na soc. zabezpeč. a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pohledávky poj. na veřej. zdrav. poj., pohledávky náhrady za příspěvek na výživu dítěte a příspěvek na náhradu potřeb dítěte svěřeného do pěstounské péče, od r. 2007 - pohledávky náhrady přepl. na podpoře v nezaměstnanosti a podpoře při rekvalifikaci o od r. 2007 také pohledávky nháhrady přeplatků na dávkách státní soc. podpory
      na exekučním rozhodnutí byste měla mít napsáno, zda se jedná o přednostní exekuci

• 23. 9. 2008 8:17

J.V. (neregistrovaný) 82.150.168.---

Právě že tam nic takového výslovně uvedeno není, ale jinak všem děkuji za rady a pomoc !!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).