Hlavní navigace

Prosím, cestovní příkaz?

  • (neregistrovaný) 83.208.3.---

    23. 9. 2008 10:03

    Prosím, mám dotaz, zda se musí vždy vyplňovat cestovní příkaz, když je zaměstnanec poslán na pracovní cestu, nebo stačí ústní domluva a vyrovnání (oběd, popř. nocleh atd.) se může provést mezi pracovníkem a zaměstnavatelem. Děkuji Zdeňka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2008 10:18

      VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

      Re: Prosím, cestovní příkaz?
      Zaměstnavatel je povinen písemně předem určit podminky pracovní cesty, a to především ty, které mohou ovlivnit právo zaměstnance na poskytnutí cestovních náhrad. Předchozí písemná forma není nutná v případě, že právo zaměstnance na poskytnutí cestovních náhrad a jejich výši je s ohledem na okolnosti nezpochybnitelná - § 153 zák. práce.

    • 23. 9. 2008 10:26

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Prosím, cestovní příkaz?
      ano, ale jen netrvá-li na ní zaměstnanec, což je důležité.

    • 23. 9. 2008 18:36

      Zdeňka (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: Prosím, cestovní příkaz?
      Děkuji....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).