Hlavní navigace

Úřad práce

• (neregistrovaný) 83.208.21.---

23. 9. 2008 12:02

Po třech letech jsem se vrátil z Nového Zélandu, kde jsem pracoval a zde si platil zdravotní pojištění. Šel jsem se přihlásit na Úřad práce, kde mi bylo řečeno, že nárok na dávky nemám. Může mi někdo vysvětlit proč? A co musím udělat proto, abych ten nárok měl než si najdu práci zde v ČR Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2008 12:27

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Úřad práce
      V posledních 3 letech musíte mít alespoň 12 měsíců pojištěný pr.vztah( pr.pom. nebo DPČ, nebo náhradní dobu nejvíce 6 měsíců ze studia).

• 23. 9. 2008 12:35

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Nárok na podporu má člověk, pokud v posledních třech letech má 12 měsíců pojištěných. To se ovšem týká sociálního pojištění. Ze zdravotního pojištění se hradí lékař a léky. Na podporu v nezaměstnanosti tedy nárok nemáte, ale možná budete mít nárok na nějaké jiné dávky sociální podpory, třeba příspěvek v hmotné nouzi, příspěvek na bydlení.

• 24. 9. 2008 10:03

Pavel (neregistrovaný) 83.208.21.---

Upřesňuji ještě svůj dotaz. Na N.Zélandu jsem byl 2 roky a rok před tím jsem podnikal, tak mám sociální pojištění zaplaceno . Tak se vejdu do požadavku , že v posledních třech letech jsem platil soc. pojištění. Musím mít tedy nějaké potvrzení z OSSZ nebo stačí na ten úřad práce Přehled z OSSZ.

• 24. 9. 2008 19:32

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

To je ovšem trochu něco jiného, pokud je to takto a v době před vaší cestou na Nový Zélend jste si soc.poj. platil. Ovšem na Úřadě práce to z OSSZ potřebují mít doloženo, musíte se zeptat tam, co oni k tomu potřebují, zda OSSZ vystavuje nějaké potvrzení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).