Hlavní navigace

Roční potvrzení o příjmech

• (neregistrovaný) 193.179.105.---

23. 9. 2008 12:31

Dobrý den,
    je zam-tel povinný na požádání vystavit Roční potvrzení o příjmech?

Je jedno jak dlouho PP trval?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2008 12:46

s (neregistrovaný) 80.83.74.---

Re: roční potvrzení o příjmech
      Ano potvrzení o zdanitelných příjmech musí vystavit do 10 dnů od podání žádosti. Nejdříve samozřejmě po uzavřených mzdách za měsíc, ve kterém trval pracovní poměr.

• 23. 9. 2008 12:53

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

ono také záleží na tom, jakou daní byla mzda daněna - pokud srážkovou, tak žádné potvrzení nedostanete, protože se do RZ neuvádí
      také záleží na tom, zda Vám třeba nebudou ještě doplácet nějaké odměny - to by potom s vystavením Potvrzení také čekala MÚ
      teoreticky v nynější době na nic Potvrzení nepotřebujete, budete ho potřebovat až začátkem příštího roku, takže v té době stačí o vystavení požádat (nebo ho musíte celou dobu hlídat a neztratit)

• 23. 9. 2008 12:56

s (neregistrovaný) 80.83.74.---

Potvrzení sice zatím není potřeba, ale já osobně už jsem žádala 3x a bývalý zaměstnavatel se nemá k tomu ho vystavit. Proto je možná lepší zažádat s předstihem :-)

• 23. 9. 2008 13:11

j. (neregistrovaný) 217.117.215.---

Ono je lepší zažádat ,až to člověk potřebuje, tzn. po ukončení kalenřního roku, protože se mi za mou praxi několikrát stalo, že jsme to lidem dali po ukončení prac.poměru a po novém roce znovu, protože to buď ztratili nebo nevěděli, že ten papír, co dostali např.před půl rokem, že to "to ono". A taky se očas stává, že FÚ mají po novém roce nové verze tiskopisů, které samozřejmě během předchozího roku nejsou známé a potom to chtějí lidé taky napsat znovu. Takže radím, chtít to, až je to aktuální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).