Hlavní navigace

Prosím odborníky na DPH přípojka vody %

 • (neregistrovaný)

  23. 9. 2008 14:42

  prosím, mám vystavit fakturu na zemní práce -výkop pro přípojku vody k bytovému domu, tyto práce od subdodavatele máme s 19%,
  my jsme organizačně zajišťovali a prováděli drobné práce a teď píšu celkovou fakturu, lze s 9%, neměla by být i subdodavatelká faktura s 9%? Předem děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2008 14:47

   Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

   Re: Prosím odborníky na DPH přípojka vod
   Ještě doplním, jedná se o vícepráce, přípojku a vnitřní rozvody vody máme už vyfakturovány s 9%, ale muselo se kopat víc, tak nám povolili vyfakturovat vícepráce.

  • 25. 9. 2008 8:08

   anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

   Re: Prosím odborníky na DPH přípojka vod
   Pokud jde o výstavbu bytového domu, pak lze uplatnit sníženou sazbu daně pouze za podmínky, že v bytovém  nejsou jiné byty než byty pro sociální bydlení, t.j. byty, jejichž celková podlahová plocha nepřesáhne 120 m2. Pokud by byl v BD jeden byt nesplňující požadavky na soc. bydlení, pak nelze uplatnit snířenou sazbu daně. Důkazní břemeno je na vás.
   Sníženou sazbu by samozřejmě měl uplatnit i subdodavatel, ale vše záleží na objednávce těchto prací a na poskytnutí dostatečných důkazních prostředků zhotoviteli, aby použití snížené sazby doložil.
   Pokud by si někdo u mne objednal výkopové práce bez bližší specifikace a doložení potřebných důkazních prostředků, fakturovala bych se základní sazbou DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).