Hlavní navigace

Student VŠ -SP A ZP prosím

• (neregistrovaný) 89.235.29.---

23. 9. 2008 14:54

Dobrý den,
    v červnu jsem měla dělat státnice, ale jelikož jsem nestihla odevzdat bakal.práci, státnice budu mít až v lednu2009. Chtěla jsem zeptat, jak postupovat ohledně ZP a SP. Bylo mi řečeno, že červenec a srpen jsem ještě studentem,tudíž nic neplatím(nikde jsem nepracovala). Ale nevím, jak postupovat teď v září. Budu se opět zapisovat jako student zimního semestru. Na konci září mi bude 26let. Mám se tedy teď v září přihlásit na úřadě práce, popř.najít práci? Pokud se teď přihlásím, co ty předchozí dny v září? Budou po mně chtít potvrzení, že jsem studentem i 07-08/08 anebo se to bere automaticky? Mám totiž potvrzení o studiu, kde je uvedeno datum do konce června.. Nikdy jsem to neřešila :-( ....Děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2008 15:05

david (neregistrovaný) 85.70.123.---

Re: Student VŠ -SP A ZP prosím
      SP nemusíte. ZP musíte začat platit za záři. Buď si ho budete platit sama a nebo se přihlásíte na úřad práce a stat by měl za Vás zaplatit. Radši si zajděte na Zdrav. poj., oni Vám to vysvětli. Stát za studenty platí jenom do věku 26 let. Ale když Vám da škola potvrzení , že jste studentem od září stat to za Vás ještě zaplatí.

• 23. 9. 2008 15:09

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Obávám se, že úřad práce ji nezaregistruje, pokud je studentem.

• 23. 9. 2008 15:07

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Pokud budete pokračovat ve studiu, není třeba prázdniny nijak řešit. Za studenta však budete povážována jen do 26 let. Takže plátcem ZP je za vás stát naposledy v září. V říjnu si tedy budete muset sama zaplatit ZP (1080,- Kč) nebo si najít práci, z které vám bude ZP placeno zaměstnavatelem. Pracovní poměr nebo dohoda o pracovní činnosti. Z dohody o provedení práce se ZP nesráží.

SP se platí jen z dosaženého výdělku, takže nebudete-li mít práci, nemusíte platit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).