Hlavní navigace

MD + PP

 • (neregistrovaný)

  23. 9. 2008 18:32

  Dobrý den,
  chci se zeptat, když jsem na rodičovské dovolené, dceři jsou tři roky, výpověď od zaměstnavatele jsem zatim nedostala ani jsme o tom nemluvili, doma bych chtěla být až do čtyř let věku dítěte. Dostala jsem nabídku od jiného zaměstnavatele, jak mám postupovat co se týče ELDP, přihlášce k nemocenskému pojištění a slevy na dani?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2008 19:09

   xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

   Re: MD + PP
   Rodičovská dovolená je nejdéle do 3 let dítě - takže den po 3.narozeninách byste měla nastoupit zpět do práce. Pokud jste tedy nepožádala o neplacené volno, které by muselo být dáno písemně a zam-telem schváleno, potom Vás bude vést na neomluvené absenci - a to může být důvod k tomu, abyste výpověď dostala - třeba § 55. Za neomluvenou absenci budete dlužit zdrav. poj.

  • 23. 9. 2008 19:36

   jana (neregistrovaný) 90.177.243.---

   Re: MD + PP
   A pokud bych se se zaměsnavatelem dohodla na výpovědi a pak nastoupila k novému zaměstnavateli, přijdu o rodičovský příspěvek? Práci bych vykonávala doma, tudíž se budu moci starat o dítě a budu ji dávat do školky pouze na čtyři hodiny.

  • 24. 9. 2008 6:42

   xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

   Re: MD + PP
   rodičovský příspěvek je státní dávka, která je podmíněna tím, že se o dítě staráte celý den nebo v případě, že ho dáváte do předškolního zařízení, tak jen na omezenou dobu (v tomto věku je to na 4 hod./den)
   s Vaším zam-telem se buď dohodnete na ukončení PP k určitému dni - je to dohoda, takže druhá strana nemusí souhlasit
   jinak byste musela dát klasickou výpěvěď - 2 měs. výpovědní lhůta a poté byste mohla nastoupit bez problémů do dalšího zaměstnání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).