Hlavní navigace

Vypořádání člena BDH

• (neregistrovaný) 90.183.77.---

24. 9. 2008 10:37

Dobrý den, existuje obecný vzorec,dle kterého se musí bytové družstvo vypořádat s členem, který byl soudně vystěhován? Jde mi hlavně o příspěvky do fondu oprav. Díky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2008 12:32

Pavel (neregistrovaný) 80.188.72.---

Re: Vypořádání člena BD
      Takový vzorec neznám a asi ani neexistuje. Mohl by jen existovat ve stanovách, ale to pochybuji, ještě jsem ho tam neviděl.

Člen byl vystěhován a zůstalo mu členství? To není obvyklé.

Pokud zaniklo členství za trvání družstva, tak se postupuje podle § 233 ObchZ a stanov.

Proč byl vystěhován?

V bytovém družstvu se neplatí příspěvky do fondu oprav (to je účetní a právní nesmysl), platí se nájem a může se platit záloha na opravy.

• 24. 9. 2008 12:47

Leona (neregistrovaný) 90.183.77.---

Členství bylo samozřejmě ukončeno také, byl vystěhován jako neplatič. K dnešnímu dni má ale již pohledávky vyřízeny. Teď se musí SBD vypořádat s ním, jelikož jsme dům privatizovali a brzy již budeme družstvo vlastníků,(až se splatí všechny splátky).
      Do plateb za byt a služby máme zahrnuty i částky na opravy domu, jsme družstvo bez úvěru, vše si hradíme z tzv. fondu oprav, (možná se tomu říká jinak),ale jak píšete je to právní nesmysl-ovšem z nějakých "úspor" se dům opravovat musí.

• 24. 9. 2008 12:57

Pavel (neregistrovaný) 80.188.72.---

Takže se nejedná o člena, ale o bývalého člena.

Asi nebudete družstvem vlastníků, ale společenstvím podle zákona 72/1994 Sb. To je úplně jiná právní forma.

Jak jsem už psal, pokud zaniklo členství za trvání družstva, tak se
      postupuje podle § 233 ObchZ a stanov. Tam je asi Vámi hledaný postup. Ale je to velmi komplikované.

Ten vyloučený člen něco požaduje?

Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).