Hlavní navigace

Výživné+přednostní+nepřednostní POMOCT

• (neregistrovaný) 85.207.129.---

24. 9. 2008 11:05

Dobrý den, prosím pěkně, může mi někdo poradit.
    Už jsem zoufalá z jednoho našeho zaměstnance. Seká jednu exekuci za sebou, už jich mám celkem 17 kousků, žádnou z nich není schopen za svůj život celou zaplatit. Máme dle pořadí(nepřišly ve stejný den !):
    1.nepřednostní
    2.nepřednostní
    3.nepřednostní
    4.přednostní
    5.nepřednostní atd.
    Strhávám na 1.třetinu pohl.č. 1 a na 2.třetinu pohledávku č. 4.
    V tom problém není. Ale nyní mi přišlo, že dluží výživné. Prosím Vás, už jsem z toho zmatená. Kterou pohledávku mám přerušit a kam mám "nacpat" to výživné?? Volala jsem na ten soud, ale paní o exekucích vůbec nic neví. Četla jsem , že na 2.třetinu, ale to potom mám úplně zastavit tu přednostní pohledávku? Prosím, prosím, vysvoboďte mě!! Děkuji mockrát.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2008 11:35

jarka M (neregistrovaný) 85.70.179.---

Re: Výživné+přednostní+nepřednostní POM
      Přednostní mají všechny stejnou váhu, takže bych řekla, že po zaplacení přednostní č.4 budete pokračovat další přednostní a to bude nejspíše toto dlužné výž. pokud mu nepředchází jiná přednostní. Nespravedlivé vůči tomu kdo o dítě pečuje, ale já bych řešila takto.

• 24. 9. 2008 11:45

zoufalec (neregistrovaný) 85.207.129.---

Já myslela, že Výživné má absolutní přednost, ne? Ale problém je , že já tu přednostní č. 4 nikdy nezaplatím. Je to skoro na milion. Takže jestli je to takhle, to by se děti nikdy ničeho nedočkali.

• 24. 9. 2008 11:52

zuza (neregistrovaný) 80.188.115.---

Výživné má přednost před všemi ostatními přednostními pohledávkami, sráží se z té druhé třetiny, ve třetí třetině se sráží dle pořadí pohledávek (i výživné).

• 24. 9. 2008 11:47

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

tak to nesouhlasím, že přednostní mají všechny stejnou váhu, neboť výživné je nejpřednostnější
      Dochází-li ke srážkám z 2/3 zbytku čisté mzdy (na přednostní pohledávky) uspokojí se z ní NEJPRVE bez zřetele na pořadí pohledávky VÝŽIVNÉHO a teprve pak podle svého pořadí ostatní přednostní pohledávky.
      Dobře je to popsáno v Abecedě MÚ str. 147 dál . To Vám vůbec nezávidím - 17 exekucí jsem ještě neměla u 1 zam-ce

• 24. 9. 2008 11:52

zoufalec (neregistrovaný) 85.207.129.---

Děkuji, takže jestli tomu dobře rozumím, tak zastavím teĎ tu přednostní č. 4 a budu strhávat výživné a až ho doplatím, tak zase znovu obnovím tu přednostní č. 4. Jsem už z toho vážně jelen. Mám pocit, že v dnešní době přijmout zaměstnance, který nemá žádnou exekuci, je docela umění. Alespoň u nás do dělnických profesí. To je doba. Díky moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).