Hlavní navigace

Uplatnit odpočet u faktury z r.07

  • (neregistrovaný) 88.103.126.---

    24. 9. 2008 12:39

    Dobrý den, prosím můžeme si uplatnit odpočet DPH a dát do účetnictví fakturu z 11/07? Jedná se o přijatou fakturu placenou na dobírku. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2008 12:44

      iv (neregistrovaný) 213.211.56.---

      Re: Uplatnit odpočet u faktury z r.07
      DPH lze uplatnit jen ze zaúčtovaných (evidovaných v DE) dokladů. Nevím, jakým způsobem teď chcete zaúčtovat hotovostku z roku 2007.

    • 24. 9. 2008 16:58

      iv (neregistrovaný) 88.101.78.---

      Re: Uplatnit odpočet u faktury z r.07
      To je zvláštní, zrovna před chvílí jsem narazila na podobný problém. Měla jsem v závazcích (DE) fakturu převodem, doteď nezaplacenou, zjistila jsem, že byla zaplacena ve 12/07 hotově. V DE evidovaná není. Do roku 2008 nacpat nejde. Patlala jsem se v zákoně o DPH (§ 73 odst.1 a §100) a pak jsem volala na FÚ. Vypadá to, že ji z DPH při kontrole nevyhodí - stačí prý, když je zaevidovaná v závazcích, ale bylo mě doporučeno, abych podala dodatečné DPFO, kde bych ji uplatnila na daň z příjmu a odečetla ze závazků. Podobný problém: jeden klient donesl hromadu dokladů z roku 2007. Doporučeno: uplatnit DPH, podat dodatečné DPFO, kde se spraví závazky. Tož tak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).