Hlavní navigace

Invalida x zaměstnavatel

  • (neregistrovaný) 213.226.227.---

    24. 9. 2008 14:18

    pokud zaměstnavatel zaměstnává víc jak 50% inval. má nárok na slevu z dani. Ale jeto nějak omezené. Slyšela jsem,že může mít fakturováno jen do určité částky, pokud ji překročí, musí vzít dalšího invalidu nebo pokud ten jeden pracoval jen na částečný úvazek tak tímto mu ho prodloužit./samozřejmě se souhlasem/ nevíte, kde bych se toto vše dozvěděla??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2008 15:29

      Micka (neregistrovaný) 212.71.149.---

      Re: invalida x zaměstnavatel
      Jestli jsem to dobře pochopila, jde Vám o slevu dle § 35, odst. 1, písm c) kdy si zaměstnavatel může snížit daň na polovinu, jestliže zaměstnává více než 25 zaměstanců a přitom podíl zdravotně postižených zaměstnanců je více než 50%.
      Naplnění podmínek se posuzuje zjištěním průměrného přepočteného stavu zaměstnanců podle § 35 odst. 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).