Hlavní navigace

Je občasnké sdružení právnická osoba?

  • (neregistrovaný) 80.188.36.---

    24. 9. 2008 14:49

    Dobrý den,
    měla bych dotaz, jestli Občasnké sdružení je právnickou osobou?
    Nejsem si jista...

    Moc děkuji a přeji krásný den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2008 15:02

      Eva M. (neregistrovaný) 88.100.183.---

      Re: Je občasnké sdružení právnická osoba
      Ano, občanské sdružení má právní subjektivitu. Pozor, neplést se "sdružením fyzických osob" - to není právnickou osobou.

    • 24. 9. 2008 15:17

      Eva M. (neregistrovaný) 88.100.183.---

      Re: Je občasnké sdružení právnická osoba
      Z čeho soudíte, že není? Já se domnívám, že občanské sdružení fungující podle zákona 83/1990 Sb. je podle §2 tohoto zákona právnickou osobou :-) Občanská sdružení se registrují na ministerstvu vnitra atd. - viz citovaný zákon.

    • 24. 9. 2008 17:06

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Je občasnké sdružení právnická osoba
      správně, viz:
      § 2

      (1) Občané mohou zakládat spolky, společnosti, svazy, hnutí,
      kluby a jiná občanská sdružení, jakož i odborové organizace (dále
      jen "sdružení") a sdružovat se v nich.

      (2) Členy sdružení mohou být i právnické osoby.

      (3) Sdružení jsou právnickými osobami. Do jejich postavení a
      činnosti mohou státní orgány zasahovat jen v mezích zákona.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).