Hlavní navigace

Živ. poj. s přísp. zam. a SP/ZP

  • (neregistrovaný) 88.101.224.---

    24. 9. 2008 18:38

    Společníci s. r. o. s jednatel. sml. dle ObchZ si sjednali životní pojištění s tím, že firma hradí část "ze svého", ve výši 24 000 Kč/os/rok.

    Životní pojištění je na základě Zákona o daních z příjmů č. 586/1992 Sb., daňovým nákladem společnosti jako příspěvek zaměstnavatele.

    Na základě § 6, odst. 9, písm. p), Zákona o daních z příjmů č. 586/1992 Sb., je příspěvek zaměstnavatele na soukromé životní pojištění nebo na penzijní připojištění zaměstnance považován na straně zaměstnance za osvobozený od daně z příjmů ze závislé činnosti do maximální souhrnné částky 24 000 Kč ročně od téhož zaměstnavatele.

    Já tomu rozumím tak, že tím pádem se z této částky (hrazeno čtvrtletně) nebude odvádět ani SP a ZP. Správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2008 7:24

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Živ. poj. s přísp. zam. a SP/ZP
      >Společníci s. r. o. s jednatel. sml. dle ObchZ si
      >sjednali životní pojištění s tím, že firma hradí část "ze
      >svého", ve výši 24 000 Kč/os/rok.
      >
      >Životní pojištění je na základě Zákona o daních z
      >příjmů č. 586/1992 Sb., daňovým nákladem společnosti jako
      >příspěvek zaměstnavatele.
      >
      >Na základě § 6, odst. 9, písm. p), Zákona o daních z
      >příjmů č. 586/1992 Sb., je příspěvek zaměstnavatele na
      >soukromé životní pojištění nebo na penzijní
      >připojištění zaměstnance považován na straně zaměstnance za
      >osvobozený od daně z příjmů ze závislé činnosti do
      >maximální souhrnné částky 24 000 Kč ročně od téhož
      >zaměstnavatele.
      >
      >Já tomu rozumím tak, že tím pádem se z této částky
      >(hrazeno čtvrtletně) nebude odvádět ani SP a ZP.
      >Správně?
      >Ano, rozumíte tomu správně.

    • 25. 9. 2008 7:25

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Živ. poj. s přísp. zam. a SP/ZP
      Ano, správně. Daň, SP a ZP by byly jen z částky nad 24 tis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).