Hlavní navigace

Příležitostná činnost §10 ZDP

  • (neregistrovaný) 147.229.206.---

    24. 9. 2008 18:57

    Poplatník (student) si jednorázově přivydělá vytvořením a zavedením informačního systému v jedné neziskové organizaci. Dostane za to jednorázovou odměnu 20 tisíc. Lze toto chápat jako příležitostnou činnost dle §10 ZDP, která je při této částce osvobozena od daně z příjmu?
    Jinak si přivydělává u jedné jiné s.r.o. na DPP. Tam příjmy samozřejmě náležitě daní.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2008 7:22

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Příležitostná činnost §10 ZDP
      >Poplatník (student) si jednorázově přivydělá
      >vytvořením a zavedením informačního systému v jedné neziskové
      >organizaci. Dostane za to jednorázovou odměnu 20 tisíc.
      >Lze toto chápat jako příležitostnou činnost dle §10
      >ZDP, která je při této částce osvobozena od daně z
      >příjmu?
      >Jinak si přivydělává u jedné jiné s.r.o. na DPP. Tam
      >příjmy samozřejmě náležitě daní.
      >Ano, v tomto případě jde o příjem dle § 10 odst. 1 písm. a) a je do 20000,00 Kč od daně z příjmů osvobozen dle § 10 odst. 3 písm. a).

    • 25. 9. 2008 8:59

      zuzka (neregistrovaný) 147.229.206.---

      Re: Příležitostná činnost §10 ZDP
      A na takovou činnost se sepisuje smlouva o dílo?

    • 25. 9. 2008 11:36

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Příležitostná činnost §10 ZDP
      A jedná se skutečně o příležitostnou činnost? Nebude tam něco doplňovat, upgradovat? Nebude tento informační systém prodávat někomu dalšímu?

    • 25. 9. 2008 14:39

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Příležitostná činnost §10 ZDP
      Doporučuji sepsat "smlouvu o dílo" dle obč. z. §§ 631-643

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).