Hlavní navigace

Prodej podílu ve spol s.r.o manželce

 • (neregistrovaný) 78.102.212.---

  25. 9. 2008 8:47

  Naše spol. s.r.o. má dva jednatele, já bych chtěl svůj podíl převést(prodat) na manželku a chci se zeptat je-li nějaká jednodušší cesta než svolávat valnou hromadu s účastí notáře nebo právníka. Nejde-li to jednoduše sepsáním prodejní smlouvy mezi mnou a manželkou a souhlasem a dohodou mezi současnými jednateli.S následným ověřením podpisů pouze někde na úřadě.
  Přijme soud potom zápis do OR?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2008 11:19

   Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

   Re: Prodej podílu ve spol s.r.o manželce
   Máte asi na mysli společníky.

   Se souhlasem valné hromady může společník smlouvou převést svůj obchodní podíl na jiného společníka, nestanoví-li společenská smlouva jinak.
   Připouští-li to společenská smlouva, může společník převést svůj obchodní podíl na jinou osobu. Společenská smlouva může podmínit převod obchodního podílu na jinou osobu i souhlasem valné hromady. Má-li společnost jediného společníka, je obchodní podíl vždy převoditelný na třetí osoby.
   Smlouva o převodu obchodního podílu musí mít písemnou formu a nabyvatel, který není společníkem, v ní musí prohlásit, že přistupuje ke společenské smlouvě, popřípadě stanovám. Podpisy musí být úředně ověřeny. Převodce ručí za závazky, které přešly převodem obchodního podílu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).