Hlavní navigace

DPH-přefakturace

  • (neregistrovaný) 90.183.75.---

    25. 9. 2008 11:49

    fi . v ČR si dá u jiné fi. provést kontrolu dílů, dostane fa.za službu, uplatní si DPH na vstupu a po té fa. ve stejné výši přefakturuje firmě do EU. účtovat s DPH, nebo DPH na výstupu neuplatňovat?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2008 14:55

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH-přefakturace
      1) Na vstupu máte nárok na odpočet DPH.
      2) FA do EU
      - bude FA za práci na movité věci a věc zůstane v ČR?
      - bude FA za práci na movité věci a věc bude přepravena do EU
      plátci?
      - bude FA za práci na movité věci a věc bude přepravena do EU
      neplátci?

    • 26. 9. 2008 6:19

      věra (neregistrovaný) 90.183.75.---

      Re: DPH-přefakturace
      nejedná se o práci na movité věci, ale jde o kontrolu reklamovaných ks našich HV. a po kontrole, se služba vyfakturovalana zákazníkovi.

    • 26. 9. 2008 9:13

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH-přefakturace
      V tomto případě se zřejmě bude jednat o služby poskytnuté dle § 10 odst. 6. Za takové služby se považují dle MF např.: technické zkoušky a analýzy zboží (zahrnuje testování a analýzy vzorků). Jedná se o služby, které zahrnují také technickou a vědeckou práci odborníků, jejichž výsledky jsou zpravidla shrnuty do zprávy, která obsahuje požadované informace pro zákazníka. Ve své podstatě se jedná o služby, které mohou být ošetřeny jako služby konzultační a poskytnutí informací ve smyslu § 10 odst. 6) písm. c). Těmito službami není stanovení hodnoty zboží, stanovení částky vzniklé škody apod.
      Pak vystavíte FA bez DPH s odkazem na výše uvedený §. V DaP uvedete na ř. 440.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).