Hlavní navigace

Sazba DPH - přefakturace vodné

  • (neregistrovaný) 194.212.13.---

    25. 9. 2008 15:06

    dobrý den, potřebuji přefakturovat vodné od vodovodů a kanalizací, ale je to část i za obd. 2007 - mají vyúčtovací období od září do dubna. Tu loňskou část mi oni nafakturovali s 5%. Faktura doslá je vystavena ke konci dubna 2008, uzp duben 2008. Co s tím mám udělat já? mám to přefakturovat s 5% nebo už s 9%? přefakturovávám kompletně bez sebemenší změny. Obě společnosti jsme plátci, ale druhá společnost to bude dále rozúčtovávat a inkasovat (resp.brát ze zaplacených záloh od soukromých osob - jde o bytový dům). VaK udělaly chybu a převedly špatný odčitač z naší sesterské společnosti a nám se vzhledem k tomu, že bytový dům se v srpnu prodával, nepodařilo je přesvědčit, aby to přepsali na zpět na tu správnou spol. Moc prosím, spěchá. děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2008 16:05

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: sazba DPH - přefakturace vodné
      Budete fakturovat s 9 % DPH. Pouze dodavatel (např. vody) může rozdělit spotřebu na rok 2007 s 5 % DPH a rok 2008 9 % DPH. Při přefakturaci to již nelze.

      Sdělení NF: Sazba DPH při přeúčtování spotřeby tepla a vody s datem uskutečnění zdanitelného plnění po 1. 1. 2008:

      Při přeúčtování spotřeby tepla nebo vody podle § 13 odst. 4) písm. h) zákona o DPH s datem uskutečnění zdanitelného plnění podle § 21 odst. 7 písm. j) zákona o DPH, které bude dnem 1. 1. 2008 a později, je plátce povinen přiznat daň ve výši odpovídající sazbě DPH platné k datu uskutečnění zdanitelného plnění, tj. 9 %, a to bez ohledu na to, jaká výše snížené sazby DPH byla uplatněna při dodání tepla nebo vody dodavatelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).