Hlavní navigace

Služby do Izraele?pro Aňu

  • (neregistrovaný) 62.240.163.---

    25. 9. 2008 15:20

    Prosím o radu,

    jsme plátci DPH, sídlem v ČR, provádíme mikrobiolog. zkoušky a testy, budeme fakturovat do Izraele a nejsem si jistá jestli máme fakturovat s DPH?
    Myslím si že nespadáme do § 10 odst.6c (jak tvrdí daň.poradce), služba se uskutečňuje v ČR, výsledky testů se zasílají poštou a tak fakturovat s DPH? Děkuji moc za odpověd

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2008 19:33

      Marek (neregistrovaný) 85.160.83.---

      Re: služby do Izraele?pro Aňu
      Váš daňový porádce má pravdu, MF uveřejnilo na svém webu doplňující informaci ke službám uvedeným v § 10/6/c ZDPH, jsou tam zahrnuty i technické zkoušky a ananlýzy, myslím, že je to přesně to, co potřebujete:

      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846C-99986EF8/cds/xsl/legislativa_metodika_1218.html?year=

    • 26. 9. 2008 10:49

      Dana (neregistrovaný) 62.240.163.---

      Re: služby do Izraele?pro Aňu
      Děkuji moc za odpověď, fakturovat budeme nakonec s DPH, daňový poradce měl konzultaci s pracovníkem FU a dohodli se, že nemáme žádný doklad o tom že vzorky přecházejí přes hranice, poněvadž se posílají poštou takže máme fakturovat s DPH, já se spíš přikláním k Vašemu názoru. Děkuji.

    • 26. 9. 2008 10:57

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: služby do Izraele?pro Aňu
      Vidíte, takový argument pro zdanění považuji za naprosto zavádějící a neni pro něj žádná opora v zákoně. U služeb uvedených v § 10/6 není vůbec důležité, jestli něco přejde hranice či kde byla ve skutečnosti služba spotřebována či využita, důležité je DIČ objednatele a existence jeho případné provozovny. My např. fakturujeme poradneské a servisní služby prováděné na Slovensku Německému plátci a přirozeně bez české nebo slovenské daně. Jsem přesvědčený, že zdaňujete zbytečně, ale odpovědnost ať nese ten, kdo to rozhodl, chápu Vaši situaci... Mějte se.
      Marek

    • 26. 9. 2008 10:58

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: služby do Izraele?pro Aňu
      Pardon, u Vás jde o 3. zemi, tam zákon nepodmiňuje ani to DIČ!

    • 26. 9. 2008 11:22

      danča (neregistrovaný) 62.240.163.---

      Re: služby do Izraele?pro Aňu
      Víte co je zvláštní, že na slovensko ty samé služby máme fakturovat bez DPH. Naštěstí se do Izraele fakturuje "jen" 7000,-, tak jen doufám že toho časem nebude víc. Díky a nashle

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).