Hlavní navigace

Prevent. lékařská prohlídka

 • (neregistrovaný) 85.71.225.---

  25. 9. 2008 18:51

  Dobrý den, mám dotaz. Příloha k nařízení vlády říká, že na provedení pracovné lékařské prohlídky se poskytne prac.volno s náhadou příjmu-nehledě na to že toto platí i pro normální návštěvu lékaře bez vyslání na LP - na dobu nezbytně nutnou!!!!
  My máme v interních předpisech, že poskytujeme tuto náhradu max.do výše 4hodin strávených u lékaře. Nyní zam-ce posíláme na preventivní prohlídku a některí mají tuto provedenou v termínu do 4hod. a jiní tvrdí, že u lékaře strávili celý pracovní den a chtějí tento celý den proplatit a že na to mají nárok. Poradí mi někdo jak a co s tím? Díky moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2008 19:45

   V (neregistrovaný) 213.192.2.---

   Re: prevent. lékařská prohlídka
   Náhrada mzdy se poskytuje na nezbytně nutnou dobu pokud vyšetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu. Nezbytně nutná doba může být i celá směna. Musí být splněna podmínka, že na cestu k vyšetření , vyšetření a cestu zpět potřeboval zaměstnanec skutečně celou směnu. Pokud máte smluvního lékaře např. v místě sídla organizace (provozovny), kam posíláte zaměstnace na vyšetření a doba ztrávená u tohoto lékaře trvá zpravidla 4h, lze to považovat za nezbytně nutnou dobu. Jestli-že zaměstnanec odmítne vyšetření u stanoveného smluvního lékaře, náležímu mu náhrada mzdy právě jen za ty 4h.

  • 26. 9. 2008 9:06

   m (neregistrovaný) 212.80.81.---

   Re: prevent. lékařská prohlídka
   Preventivní lék. prohlídky musí provádět závodní lékař a pokud ho nemáte tak při případné kontrole by ste asi moc neobhájili, že se jedná o závodní péči. Podívejte se na zákon č. 20/1996 Sb. o péči o zdraví lidu.Zaměstnavatel musí mít uzavřenou smlouvu s lékařem a tak může zaměstnance objednat na určitou hodinu a může si také zkontrolovat jak dlouho trvala prohlídka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).