Hlavní navigace

Změna příjmení

• (neregistrovaný) 213.192.60.---

25. 9. 2008 23:02

OD 9/06 jsem na rod. dovolené 9/07 jsem se vdala - změnu příjmení jsem nenáhlasila zaměstnavateli, ale na OSSZ a zdravotní pojištovnu jsem to nahlásila za rok kdy jsem se vdala jsem nepobírala žádnou mzdu nyní mě zaměstnavatel upozornil že jsem nenáhlasila změnu příjmení že je to povinost a že mi hrozí postich - reagoval takto na můj dotaz zda mi může vystavit potrzení k žádosti do školky že budu mít nárok na pracovní pozici ve firmě po ukončení rod. dovolené. Jaký tedy hrozí postich a je opravdu povinnost nenahlášení změny příjmení.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2008 23:09

Lu. (neregistrovaný) 90.176.12.---

Re: Změna příjmení
      Samozřejmě, že je to povinnost,podle toho co píšete jste to nahlásila všude jenom ne zaměstnavateli. Všechny změny se musí nahlásit.

• 26. 9. 2008 8:59

Martina (neregistrovaný) 85.93.113.---

Nahlášení jakékoliv změny je ze zákona Vaší povinností. Pokud jste ale u zaměstnavatele nepobírala žádnou mzdu a ani mu v souvislosti s Vaší chybou nevznikla žádná škoda nevidím důvod pro postih a určitě bych se bránila. Stává se, že naši zaměstnanci nesplní tuto povinnost ani vůči ZP a OSSZ a nahlásí to až třeba po roce, přesto je však tyto úřady nepostihují. Nevidím důvod proč by měl zaměstnavatel.

• 26. 9. 2008 9:19

Zuzi (neregistrovaný) 88.146.158.---

Také si myslím,že není důvod proč by Vás měl zaměstnavatel postihovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).