Hlavní navigace

Prodej bytu-daň ?

  • (neregistrovaný) 88.101.156.---

    26. 9. 2008 10:18

    pokud prodávám jako soukromá osoba byt, musím podávat DP a danit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2008 10:46

      PP (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: prodej bytu-daň ?
      záleží jak dlouho byt vlastníte a jak dlouho máte v bytě trvalé bydliště

    • 26. 9. 2008 10:47

      an. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: prodej bytu-daň ?
      Daň z převodu nemovitostí ano

      Daň z příjmů - záleží na tom jak dlouho jste v něm bydlel, nebo jak dlouho vám patřil - § 4 zákona 586/1992

    • 26. 9. 2008 11:15

      Karel (neregistrovaný) 88.101.156.---

      Re: prodej bytu-daň ?
      a pokud prodávám pouze práva k užívání ????
      byt je majetkem města -podmínkou je nájem minim.10 let. a já nyní přenechám tyto užívací práva za úplatu jiné osobě ? Je sepsána smlouva o smlouvě budoucí, ale k prodeji/přenechání práv dojde v r.2008/ ???

    • 26. 9. 2008 19:00

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: prodej bytu-daň ?
      Pokud je to státní byt a vy prodáváte dekret tj. práva na užívání, tak to je snad nelegální, pokud vím, ne? Pak řešit otázku daní je zbytečné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).