Hlavní navigace

Nájemné

  • (neregistrovaný) 193.85.153.---

    26. 9. 2008 10:37

    Dvě s.r.o. které vlastní a je jednatelem obou spol.jedna osoba uzavřela spolu smlouvu o pronájmu nebytových prostor.Ve smlouvě je částka + DPH (pronajímatel) nájemnce není plátcem DPH.Ve smlouvě je v bodě číslo 6 uveden odklad nájemného do 31.12.2007.Mám dotaz Kontrola na FU mu částku za pronájem ,který se nefakturoval spol nemá ve výnosech a druhá nemá v nákladech vyměřila doměrek a samozřejmě je velký protože měl používat koeficient.Je možné toto rpozhodnutí na FU napadnout?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2008 12:02

      Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

      Re: nájemné
      Obávám se, že ne. Protože v nájemní smlouvě je stanoveno, že nájemce bude hradit základ + DPH, pak se o tom mělo u obou účtovat a pronajímatel měl DPH státu odvádět (měsíčně, kvartálně, tak jak je to napsáno ve smlouvě). To, že samotná platba nájmu proběhne později, to nic na tom nemění. Jen se kumulují nedoplatky za jednotlivé měsíce.
      Jinak se koukněte na zákon o DPH §56 odst. 4 a 5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).