Hlavní navigace

Nástup po RD do práce-není volná školka

• (neregistrovaný) 77.78.81.---

26. 9. 2008 10:56

Dobrý den, v dubnu syn dovrší 3let a mě tím pádem končí rodičovská dovolená. Měla bych nastoupit do práce,ale bohužel město kde žiji má přeplněné školky a syna by mi vzali až od července. Můžete mi prosím poradit, co mám v tomto případě dělat.Kdyby mi zaměstnavatel přistoupil na omluvené neplac.volno,tak nebudu mít stejně do července žádný příjem a budu si muset platit měsíčně 1.080,- ZP,protože rodičák mám do 3 let věku dítěte? Moc Vám děkuji za rady a odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2008 11:45

Kateřina (neregistrovaný) 212.96.162.---

Re: Nástup po RD do práce-není volná ško
      Zdravotní pojištění Vám platí stát do 7 let dítěte, pokud nechodí na celý den do školky. A nemůžete si RD prodloužit do toho července?

• 26. 9. 2008 19:52

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

rodičovskou dovolenou si nemůže prodloužit, neboť ze zákona je jen do 3 let
      může ale požádat o neplac. volno, které jí může, ale nemusí zam-tel povolit čerpat (pokud povolí čerpat, zajistěte si na ZP, že se řádně staráte o dítě a tudíž nebudete žádné ZP hradit)

• 26. 9. 2008 11:45

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Vy máte rodičovský příspěvek do 3 let dítěte? Vy jste si myslím ještě nemohla vybírat variantu, do kdy ho pobírat, nebo ano? Nemáte ho náhodou pobírat do 4 let (v poloviční výši)? I kdybyste ho neměla pobírat, tak se můžete jít na svojí zdravotní pojiš´tovně zapsat do kategorie osoba celodenně pečující o 1 dítě do 7 let nebo o 2 děti do 15 let a na základě toho nemusíte hradit pojištění. Celodenní péče je splněna, když dítě starší tří let není ve školce déle než 4 h denně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).