Hlavní navigace

PPM a ŽL

• (neregistrovaný) 212.96.162.---

26. 9. 2008 11:13

Prosím o radu. Jsem těhotná zaměstnaná, dítě by se mělo narodit v únoru. Zvládla bych svou administrativní práci částečně dělat i v době mateřské dovolené, jelikož půl roku je dlouhá doba a mám obavy o zaměstnání. Mohu si zřídit živnostenský list na stejnou práci, kterou dělám jako zaměstnankyně a v době mateřské dovolené (28 týdnů) pro svého zaměstnavatele, tutéž práci, ze které budu pobírat PPM vykonávat na ŽL? Ne jako zaměstnankyně u někoho jiného, ale jako OSVČ. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2008 11:21

Monika (neregistrovaný) 93.185.2.---

Re: PPM a ŽL
      Dobrý den,v průběhu pobírání PPM nemůžete mít žádný příjem, tudíž ani jako OSVČ. Se svým zaměstnavatelem se domluvte,že budete pro něho nadále pracovat, ale načerno.Po uplynutí této doby, po té, co si zažádáte o rodičovskou dovolenou si už můžete normálně přivydělávat, i na dohodu

• 26. 9. 2008 12:03

Mirka (neregistrovaný) 88.100.3.---

a jak je to v případě vyplacení "doplatku mzdy" z jakéhokoliv důvodu v době pobírání PPM? Zaměstnavatel doplatil zaměstnankyni mzdu v době PPM. Může s tím mít problém?

• 26. 9. 2008 12:12

Monika (neregistrovaný) 93.185.2.---

S tím by problém být neměl, protože je to doplatek mzdy za dobu,kdy ještě nepobírala PPM.

• 26. 9. 2008 13:56

Kateřina (neregistrovaný) 212.96.162.---

Z dřívějších diskuzí jsem ale pochopila nějakou možnost přivýdělku - psali tam, že musíte podnikání přerušit, aby nebylo bráno jako hlavní příjem a nemuseli jste platit pojištění. Nebo dokázat, že to za vás dělá někdo jiný. Což by v mém případě nešlo. Nebo to mysleli tak, jakože nebudete mít příjem a ještě zaplatíte pojištění? Můžete mi prosím napsat podle čeho nelze mít při PPM žádný příjem?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).