Hlavní navigace

Diety v zahraničí

 • (neregistrovaný)

  26. 9. 2008 11:58

  Podnikatel, plátce DPH pracuje v zahraničí pro zahraniční firmu, zahraniční firma poslala na účet diety a vyžaduje na danou částku poslat fakturu, přijde mi to nesmyslné..fakturovat zálohu bez DPH na služby nebo dílčí plnění s DPH? přece není možné, aby podnikatel vystavil fakturu na diety vůbec a ještě bez DPH. Jak byste danou situaci řešili, děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 9. 2008 17:10

   Hanka (neregistrovaný) 77.104.239.---

   Re: diety v zahraničí
   fakturu bych nevystavovala, diety jsou pro jednotlivé lidi - rovnou jim, nemá to nic společného s firmou. Pokud to firma řeší takto, pak by asi bylo lepší mít na práci uzavřenou smlouvu o dílo nebo tak něco a v ní zakotvené financování, které může odpovídat výši diet. Jejich žádost na fakturu bych odmítla

  • 26. 9. 2008 21:25

   D. (neregistrovaný) 80.250.1.---

   Re: diety v zahraničí
   Na základě jaké smlouvy tento podnikatel pracuje pro zahraniční firmu? Pokud pro něj pracuje,měl by s touto zahraniční firmou mít uzavřenou smlouvu, ve které bude mít také specifikaci vedlejších výdajů spojených s vykonáváním této práce. Pokud to tak má podnikatel skutečně ošetřeno, může zahraniční firma požadovat po tomto podnikateli vystavení faktury na stravné, ubytování a další vedlejší výdaje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).