Hlavní navigace

Dvě zaměstnání najednou

• (neregistrovaný) 86.61.177.---

26. 9. 2008 13:49

Můžu chodit do více zaměstnání najednou? Jak je to s daněmi? Moc děkuji za radu...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2008 14:05

gabixp (neregistrovaný) 85.70.123.---

Re: Dvě zaměstnání najednou
      říka se tomu souběžné pracovní poměry.
      Chodit můžete, akorát že prohlášení daň poplatníka můžete podepsat jenom u jednoho zaměstnavatele. U jenoho zaměstnavatele nebudete mit slevu na dani, protože u něho nepodepišete prohlášení. A ješte si budete muset dělat sám daňové přiznáni, na základě potvrzení o příjmu z obou dvou zaměstnání.

• 26. 9. 2008 14:16

Eva (neregistrovaný) 217.150.128.---

Re: Dvě zaměstnání najednou
      Doplňuji: dle nového ZP můžete pracovat 24hod, takže již neexistuje HlavníPP a VedlejšíPP, je už pouze Souběžný.

• 27. 9. 2008 0:01

Simona (neregistrovaný) 85.207.85.---

Dvě zaměstnání a nemocenská+mat.
      Pokud mám tyto dvě zaměstnání mám nárok na nemocenskou z těchto dvou zaměstnání? V jednom mám 10.000, zaměstnání trvá asi 8 roků, a ve druhém 25.000 HM,trvá 1/4 roku. Pracuji u různých zaměstnavatelů. Plyne mi z každého zaměstnání samostatná nemocenská nebo se HM sečtou a vyplatí se jedna? Jsem totiž těhotná a doktor mě žene na nemocenskou, tak by mě zajímalo, jak to je s nemocenskou a s mateřskou - mám asi nárok z těch 10.000, protože splňuji podmínku 270 dnů.

• 27. 9. 2008 5:42

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: Dvě zaměstnání a nemocenská+mat.
      letos se ještě ND vyplácejí z každého PP zvlášť - pokud nárok vznikl, jak to bude příští rok, to není ještě jasné
      pokud by ale vstoupila v platnost novela vyplác. ND přes OSSZ, potom by se asi všechny příjmy sčítaly a do určitého stropu vyplácely, to samé by mělo platit i u PPM (zatím ale nikdo přesně neví, jak to příští rok bude - také před několika týdny slibovali ministři, jak bude hodně vysoká max. PPM, ale zatím je klid, už se o tom ani nemluví)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).