Hlavní navigace

Prefakturace neplatci DPH do Lucemburska

  • (neregistrovaný) 194.202.236.---

    26. 9. 2008 16:14

    Přefakturováváme právní služby do Lucemburska týkající se nemovitosti v České republice ( ohodnocení projektu atd. ).
    Jsme plátci DPH, faktura od právníků byla na 4000 Eur+760EUR ( DPH 19 %)=4760 EUR. Mám přefakturovat částku pouze 4000 EUR ? Pokud nejsou plátci DPH a nemovitost je ale v české republice , jak správně přefakturovat. § 10 asi není možné uplatnit ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2008 14:22

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: prefakturace neplatci DPH do Lucembu
      Nevím, co za službu představuje "ohodnocení projektu". Služby odhadce, pokud se vztahují k nemovitosti, je § 10 odst. 1. - místem zd. plnění je ČR.
      Pokud se jedná o právní služby, pak by se jednalo o § 10 odst. 6. Ale jelikož se jedná o neplátce, pak je nutno postupovat dle § 9. Tedy zdaní se v ČR - místem plnění je ČR.

      Závěr: ať je to služba podle § 10/1 nebo § 9, budete vy službu na výstupu zdaňovat DPH. Máte nárok na odpočet DPH na vstupu. Pokud si DPH na vstupu neuplatníte a budete přefakturovávat za stejnou částku, pak nebudete zdaňovat ani na výstupu. Problém je, že je FA v cizí měně a vy neuvádíte, že by byla uvedena (základ daně a DPH) i v Kč, což je podmínkou pro uplatnění DPH na vstupu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).