Hlavní navigace

Ukončení pracovního poměru

• (neregistrovaný) 86.61.179.---

26. 9. 2008 22:25

Dobrý den, chtěl bych se zeptat.
    Má pracovní smlouva na dobu určitou bude končit a já se zaměstnavatelem nechci uzavřít novou. Mám nárok na výběr dovolené, jelikož mi tvrdí, že firma není povinná dát dovolenou, ale že mě jí proplatí. Je to tah, abych tam co nejdéle zůstal. Také mi tvrdí, že musím dát vše písemně a přiložit písemnou výpověď i přesto, že končím po datu kdy mi končí smlouva.
    Také se chci zeptat jestli budu mít nárok na podporu a jaké papíry je povinem zaměstnavatel dát. Mám nárok na vrácení osobních dokumentů např. vysvědčení.

Za odpovědi děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2008 23:21

Lu. (neregistrovaný) 90.176.12.---

Re: ukončení pracovního poměru
      1. Píšete,že vám bude končit smlouva na dobu určitou.
      2.Píšte, že budete končit po datu kdy vám končí smlouva.
      Tomu nerozumím.
      Dovolenou podle ZP nařizuje zaměstnavatel, když jí nenařídí musí jí při skončení prac. pom. proplatit.
      Zaměstnavatel vám vydá Zápočtový list a osobní doklady, potvrzení o zaměstnání.
      Pokud opravdu končíte po datu, kdy vám měl skončit prac. pom. na dobu určitou máte asi smůlu a budete muset dát výpověď(2měsíce) jelikož se tím pádem smlouva změnila z doby určité na dobu neurčitou. Nebo skončit dohodou.Jak to bude s podporou v nezaměstnanosti nevím přesně, ale zřejmě nárok bude.

• 27. 9. 2008 5:36

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

Vysvědčení jste snad nedával originál. Všechny originály si nechává každý u sebe, zam-tel je může jen ofotit, pokud je potřebuje, aby doložil skutečnosti, proč Vás třeba zařadil do takové mzdové třídy a na takovou pozici. Pokud nechcete dále pracovat, tak Vám PP skončí dnem, do kdy máte PP sjednaný. Dovolenou určuje zam-tel, takže pokud ji neurčí čerpat, zůstatek Vám proplatí v poslední mzdě. Nevím, jak dlouho jste u této firmy pracoval a co jste dělal před tím - podle toho se bude odvíjet nárok na podporu v nezam. Informace Vám dají na ÚP.

• 27. 9. 2008 8:01

Líba (neregistrovaný) 88.100.204.---

Na podporu má nárok, pokud v posledních 3 letech měl 12 pojištěných měsíců. Studium se započítává v rozsahu 6 měsíců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).